Pühapäev, 1. mai 2022

Tartus ettevõtlusega tutvumas

 12.aprillil avanes 6.b klassil ootamatult võimalus projekti raames külastada erinevaid Tartu ettevõtteid. Tegelikult pidi sellele õppekäigule minema hoopis 9.klass, aga neil oli selleks päevaks üks teine sõit planeeritud ja kuna 6.b klassi õpilaste arv klappis, siis lähetatigi neid  Tartusse. 6.a klass saab peagi võimaluse külastada Peipsiääre ettevõtteid.

Külastati selliseid ettevõtteid nagu Kuues Planeet, Tartu Postimees, Restoran Pepe`s, Art Hotell Pallas ja Estiko-Plastar AS. Õpilased said külastuse käigus ettekujutuse erinevatest töökeskkondadest ning tööelust ja töömaailma vajadustest üldisemalt. Lisaks tuli neil täita tööleht ja eelnevalt küsimused ette valmistada ning anda ka oma tagasiside õppekäigul nähtu kohta.

Art Hotell Pallase numbritoad, nagu nimigi ütleb, on kaunistatud kunstiteostega.
 
                                                        


Plasti tootvas ettevõttes Estiko-Plastar on ranged külastusnõuded, maskideta ei tohtinud olla, kuigi ametlikult enam ei nõutud. Tootmishoonesse, kus toodetakse põhiliselt kilet ja pakendite kleebiseid, lasti ainult korraks läbikäigule ning pildistada seal ei tohtinud. Siin antakse tehasest teoreetiline ülevaade.
Tekstiilitrüki ettevõte Kuues Planeet, mis asub Aparaaditehase kompleksis.

Toitlustusettevõttega sai tutvust teha restoranis Pepe`s, kus pakuti  õpilastele ka lõunasöök (kõigile ühtemoodi).
Restorani sisehoov (asub Ülikooli 7, kangi alt läbi)

Tartu Postimees, asub Ülikooli 2a ( SEB maja kõrval)


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.